Австралія хоче назавжди заборонити прибуття в країну нелегалам на човнах

Австралія оприлюднила законопроект, який в разі прийняття дозволить довічно заборонити в`їзд у країну мігрантів, які нелегально прибувають на човнах, повідомляє BBC.

Якщо документ буде прийнятий, мігрантів, які попались, в майбутньому не пустять в країну по туристичній або діловій візі, ні навіть у випадку вступу в шлюб з громадянином Австралії.

Прем`єр-міністр країни Малкольм Тернбулл заявив, що "законопроект посилає контрабандистом, що перевозять людей, найсильніший сигнал з можливих".

Документ надійде на обговорення в парламент наступного тижня.

Зараз всі мігранти, які намагаються потрапити в Австралію на човнах, відразу доставляються в центри для біженців в Науру або в Папуа-Новій Гвінеї.

За чинним законодавством, навіть якщо мігрантам вдасться довести, що вони біженці, їм все одно заборонено селитися в Австралії. Вони можуть залишитися жити на островах Науру і Манус або вирушити в якусь третю країну.

Прийняття законопроекту буде означати ще більшепосилення Австралією своєї міграційної політики.

Якщо документ буде прийнятий, його дія пошириться на всіх, хто був відправлений на Манус і Науру з 19 липня 2013 року, включаючи тих, хто в підсумку був відправлений на батьківщину, і на тих, хто прибуде до берегів Австралії в майбутньому. Виняток буде зроблено тільки для дітей.

Правозахисники послідовно критикують Австралії за жорстку міграційну політику.

Раніше в жовтні Amnesty International назвала міграційні табору в Науру в`язницями під відкритим небом. Влада Австралії назвали доповідь Amnesty "абсолютною неправдою". 

читайте також