Луцьк: міська рада допомагатиме учасникам АТО купувати квартири

Луцька міська рада виділить кошти для придбання квартир місцевим військовикам, що воювали на Сході України.

Про це стало відомо сьогодні, 16 жовтня, під час сесії Луцькради, повідомляє «Волинська правда».

Про Програму забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій та інвалідів війни доповідав перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, який зауважив, що програму створено, аби посприяти у будівництві для городян-військових. Учасниками програми можуть стати військові, що були мобілізовані під час 1-6 хвилі. Для виконання програми планується щороку виділяти з міської казни по 8 мільйонів гривень.

Тарас Яковлев розповів, що станом на 1 вересня 2016 року на черзі перебувають 192 сім’ї, що потребують розширення житлових умов. Окрім цього, 167 звернень щодо отримання земельних ділянок направлено до Центру надання адміністративних послуг. Загальна кількість військовиків, що потребують покращення житлових умов – понад 1100 людей.

За словами заступника мера, міська казна покриватиме 25% від загальної вартості квартири. Ще 25 відсотків передбачено на інші джерела, в тому числі і на допомогу благодійників. 50% від вартості повинні заплатити майбутні власники квартири. Тарас Яковлев, зауважив, що в залежності від ситуації частка міської ради може досягнути 50%.

Для того, щоб стати учасником програми обов’язково потрібно стояти на квартирній черзі. За словами Тараса Яковлева, протягом року міська влада зможе допомогти у співфінаснуванні купівлі близько 60 квартир.

«За 3 роки зможемо забезпечити велику кількість людей», - заявив заступник міського голови. Відповідно до проекту рішень програма покриватиме купівлю квартир площею до 50 метрів квадратних. Це викликало у залі чимало дискусій.

«Якщо сім’я військовослужбовця складається з трьох людей, то їм такої квартири буде замало. Давайте не обмежувати військовослужбовців», - зауважив депутат від «УКРОПу» Олександр Кравченко.

На думку обранця громади, правильне рішення - частку для купівлі квартири від військовослужбовців потрібно обраховувати по пільговому кредиту.

Погодився з депутатом колега по фракції Борис Смаль, який зауважив, що депутат акцентував увагу на тому, що представники об’єднань учасників АТО погодилися на придбання меншої кількості квартир, але з більшою квадратурою.

Не погодилися з колегою депутат Алла Надточій, яка акцентувала увагу на тому, що підтримувати такі програми повинна і держава.

«50 квадратних метрів – оптимальна площа, щоб придбати якісну квартиру», - наполягав Тарас Яковлев.

Свою позицію висловив голова обласної спілки ветеранів АТО Вадим Ваврищук.

«Якщо однокімнатна квартирка коштує 20 тисяч доларів. Частка атомника 10 тисяч доларів. Якщо в мене немає таких грошей, то де я знайду більше? Я прописаний на площі 33 квадратних метра, якщо мені дадуть 50 – моє щастя подвоїться», - зауважив військовик.

Інша думка була у голови Луцької міської організації спілки воїнів АТО Олег Кобилинський.

«Ми збирали збори людей, що в черзі. Люди кажуть, що якщо ми будемо збирати кошти, то нам треба більше, ніж 50 квадратів», - заявив очільник спілки.

У підсумку, депутати проголосували за поправку, що передбачатиме 21 квадратний метр для військовослужбовця і 10 квадратних метрів для родини. Підсумкове голосування зафіксувало одноголосне підтримання програми: «за» проголосували всі присутні – 40 депутатів. 

читайте також