На птахокомплексі "Губин" ліквідовували "витік" аміаку.ФОТО

27 жовтня відбулися об’єктові навчання на хімічно небезпечному об’єкті – птахокомплексі «Губин», розташованому в Іваничівському районі Волинської області. Навчання відбулися у рамках Всеукраїнського навчально-методичного збору із вдосконалення системи радіаційного та хімічного захисту, що напередодні стартував у Луцьку.

Про це інформують у прес-службі рятувальників.

За легендою навчань, на підприємстві сталася аварія на аміачній холодильній установці, як наслідок – спрацювала сирена, що зафіксувала витік аміаку. Крім того, медичної допомоги потребував працівник, який був у приміщенні, де стався витік, і втратив свідомість.

Подальші дій персоналу передбачали негайне інформування служб екстреного реагування, а також одночасне оповіщення персоналу та його евакуацію у визначений безпечний район відповідно до напрямку вітру.

На наступному етапі навчань до місця виклику прибули рятувальники ДПРЧ-5 міста Нововолинська у складі двох відділень, а також бригади невідкладної медичної допомоги та правоохоронці.

Співробітники ДСНС здійснили евакуацію потерпілого працівника заводу із забрудненої зони, узяли проби для визначення концентрації аміаку в повітрі й маркували небезпечної території умовними знаками. Одночасно рятувальники розгорнули магістральну та робочу лінії для подачі дрібнодисперсного струменя води та здійснили осадження аміачної хмари, а також зупинили витік аміаку з резервуару за допомогою накладання пневматичного бандажу.

Практичні заходи навчання закінчилися проведенням дегазації особового складу та майна.

Підбиваючи підсумки тренувань, керівництво ДСНС зазначили, що навчання пройшли на належному рівні та будуть продовжуватись в подальшому аби вдосконалювати професійні навички рятувальників та персоналу підприємства щодо ліквідації аварій на хімічно небезпечних об’єктах. 

читайте також