На Волині взялися за прибирання лісів.ФОТО

Засмічення лісів – проблема, з якою лісівникам самостійно боротися стає дедалі важче.

Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами та притягнення «злочинців» до адміністративної відповідальності, люди продовжують вивозити сміття у ліс.

Про це інформує прес-служба ВОУЛГМ.

Ліс – не смітник! Він має бути чистим. Це – відповідальність кожного. З такою метою волинські лісівники організували та проводять акцію з прибирання лісу та довколишніх територій. До роботи залучили представників влади, громади та учнівської молоді. Відбувається акція з ініціативи начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка.

– Останнім часом про засмічення у лісі мені особисто неодноразово повідомляли під час зустрічей, звертали увагу у соціальних мережах. Бачив гори бруду, перебуваючи у нашому лісі. Я звертаюся до всіх волинян: подумайте, яку шкоду ви наносите природі, залишаючи у лісі пластик, целофан та скло. З думкою про кожного і особливо наших дітей, щиро прошу пам’ятати старе і загальновідоме правило: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, – зазначив Олександр Кватирко та подякував усім, хто долучився до акції.

У багатьох районах вже вдалося очистити від побутового сміття чималі території довкола сіл, які зазвичай найбільш забрудненні, узбіччя і навіть ліквідувати стихійні смітники. Учасники акції також висаджували деревця, облагороджували території місцевих урочищ, облаштовували зони відпочинку.

Одними з перших генеральне прибирання у підпорядкованих лісах та на прилеглих територіях провели у державному підприємстві «Ківерцівське лісове господарство». До роботи, крім усіх без винятку працівників лісгоспу, долучилися представники райдержадміністрації, районної ради та поліції.

Спільно вдалося прибрати лісові масиви Ківерцівського лісництва, посадили деревця на рекреаційному комплексі «Пролісок».

Акцію з прибирання лісу провели також працівники державного підприємства «Камінь-Каширськагроліс». Як розповів головний лісничий підприємства Володимир Корецький, прибирати довколишню територію у них є доброю традицією, оскільки до подібних робіт лісівники долучаються кожного року, таким чином подаючи гарний приклад іншим.

У прибиранні прилеглої до міста лісової території, зокрема у Полицівському лісництві, брали участь працівники контори держпідприємства на чолі з головним лісничим та лісничим Полицівського лісництва.

Активно до участі в акції долучилися й учні Добренського шкільного лісництва, що функціонує при державному підприємстві “Камінь-Каширське ЛГ”. Спільно — лісівники і діти — прибирали заплановану територію. 

читайте також