Події та постаті 18 травня

1048 року народився Омар Хайям- перський і таджицький поет, математик, філософ, автор популярних рубаїв.

У 1642 році заснування Монреаля (Канада).

1753 рік — указом російської імператриці Єлизавети засновано перший у Росії Державний банк.

В 1787-му майстрам із Тулузи вперше вдалося гравіювання на склі. 1830-й — у США почато промислове виробництво перших газонокосарок.

1888 року в США продемонстрована перша грамофонна платівка. Німецький інженер Е. Берлінер, що працював в США, запропонував використовувати у якості носія звуку цинковий диск, вкритий тонким шаром воску, і апарат для відтворення звуку з цього диска — грамофон. Диск Берлінера дозволяв знімати з нього металеву копію — матрицю для масового виробництва грамплатівок шляхом штампування спочатку з целулоїду, ебоніту, каучуку, потім шеллачних смол. Перша в світі грамплатівка, зроблена Берлінером, зберігається в Національному музеї США у Вашингтоні.

1897 - вийшов друком роман Брема Стокера "Дракула"

У 1920 році народився Іван Павло ІІ (Кароль Войтила), Папа Римський, поляк за національністю.
Перший слов`янський понтифік католицької церкви (у 1978-2005 рр.), перший Папа-неіталієць за останні 455 років

У 1923 році французький інженер Антуан Барнай отримав патент на телефон із дисковим набором номера. 1927-го — американська кінозірка Норма Талмадж випадково залишила відбиток ступні на м`якому асфальті, що наштовхнуло на ідею створення в Голлівуді алеї відбитків кінцівок кінозірок.

У 1997-му ірландка Бріджет Діррен отримала диплом із відзнакою національного університету у віці 102 рік (світовий рекорд).

1978 року народився Рікардо Карвальйо, португальський футболіст, захисник збірної і англійського "Челсі" (перед тим – "Порту"). Із "Порту" - переможець Ліги чемпіонів 2004 року і Кубка УЄФА 2003-го, триразовий чемпіон Португалії. Також - триразовий чемпіон Англії. Срібний призер чемпіонату Європи 2004 року. 

читайте також