У Польщі показали фільм про Волинську трагедію

Показ художнього фільму «Волинь» режисера Войцеха Смажевського розпочався Днями в кінотеатрах Польщі.

У ньому зображені долі поляків та українців під час подій, які в історії називаються «Волинською трагедією». З ініціативи Генерального консульства Республіки Польщі у Луцьку волинські історики, представники польських організацій, громадські активісти також мали змогу подивитися цей фільм.

Відбулося це у суботу, 8 жовтня, в місті Хелм (Польща), повідомляє Громадське.Волинь.

«Ми організували цей показ тому, щоб науковці та представники польських організацій, які діють на Волині, побачили цей фільм саме тепер, в день після його прем’єри. Важливо, щоб вони могли взяти участь в дискусії, яка насправді почалася ще до прем’єри цього фільму. Я думаю, що варто розмовляти про фільм, який ми подивилися, а не про який ми щось чули», – зазначила віце-консул Генерального консульства республіки Польща в Луцьку Ельжбета Зелінська.

Які ж в враження залишились після перегляду стрічки? Про це ми запитали у волинян, які подивилися цей фільм.

«Фільм жахливий. По-суті – це новітній фільм жахів. Кожне вбивство – це трагедія, недобра річ. Можливо тут дещо однобоко зображено, адже це був конфлікт з обох сторін. Тут події показано одностороння, що тільки українці вбивали, а поляки тільки оборонялися. Якщо б режисер хотів зобразити об’єктивні події, то варто було зобразити з обох боків, як це було. Принаймні, відобразити й погляди іншої сторони», – поділився своїми думками професор, кандидат історичних наук Микола Кучерепа.

«Абсолютно реально не показане наша волинське село. Це більш така Галичина, де ці солом’яні хати. На Волині ніколи не було греко-католицьких священників, які у фільмі дають свої настанови. Церква – це було святе місце, де ніколи не піднімалася зброя. Тобто тут дуже багато неправди і на сьогоднішній день фільм не є актуальним», – зазначила волинянка Надія Щурук.

Нагадаємо, восени 2014 року розпочалися зйомки фільму "Волинь" про так звану "Волинську різню". Автор стрічки Войцєха Смажовського не зважає на історичну складність у трактуванні таких подій.Режисер упевнений, що його стрічка не нашкодить польсько-українським стосункам.І вже на той момент такі події викликали обговорення серед культорного осередку України.

Зокрема, зі слів першого заступника голови Українського інституту національної пам’яті Аліни Шпак,картина польського режисера Войцеха Смажовського «Волинь» торкається важких аспектів українсько-польських стосунків. У стрічці Смажовський показує трохи викривлену трагедію польського населення Волині. Вочевидь це зроблено із різних політичних мотивів. 

читайте також