В Україні здешевшали свині

Ціни на живець свиней в Україні рухаються вниз. Так, якщо на початку жовтня ціна коливалася в районі 30 грн/кг, то у другій його половині середня цінова позначка трохи вища 28 грн/кг і тяжіє до зниження.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України, – повідомляє agravery.com.

Зокрема, протягом 41-го тижня середня ціна на свиней І-ї категорії складала 28,9 грн/кг, товарне поголів`я на 42-й тиждень вже "розписали" в середньому по 28,3 грн/кг. Проте вже під кінець тижня закупівельники озвучували "робочий діапазон" цін в межах 27-28,5 грн за кілограм "м`ясної" свинини живою вагою, тоді як тварин забійних кондицій другої категорії закуповували по 26 грн/кг.

Прогнози подальшої цінової ситуації неоднозначні. З одного боку, на по-осінньому малоактивний попит тисне і підвищення витрат населення на послуги ЖКГ. Більшість переробників розуміють, що існуючий рівень цін для значної частки свинарів є досить критичним. Такі настрої формують передумову для стабілізації цін на ринку живця.

З іншого боку, подорожчання курятини може викликати більший інтерес споживача до свинини, а карантинні зони через АЧС у декількох областях країни дещо обмежують торгівлю свининою. Це формує певні передумови для підйому закупівельних цін.

Однак, на думку представників м`ясопереробки, позитивне коливання цін не запустить їх висхідний рух, який не варто очікувати раніше другої половини листопада. 

читайте також