Вчені знайшли психічні відхилення у фанатів "Зоряних воєн"


Чим більше вони захоплювалися відеоіграми і "Зоряними війнами", тим сильніше у них виражені нарцисичні риси і невротизм.
Фанати "Зоряних воєн" і геймери, яких називають гіками, є невротиками і нарцисами, стверджують американські психологи у статті журналу PLoS ONE, повідомляє The Independent.
Спочатку вчені проаналізували 2345 фанатів "Зоряних воєн" і відеоігор, якою мірою вони є гіками, а потім вивчили їх особистісні характеристики.

З`ясувалося, що чим більше вони захоплювалися відеоіграми, тим сильніше у них виражені нарцисичні риси. Крім того, у гіків виявили високий рівень невротизму.

Шанувальники ігор оцінювалися за п`ятибальною шкалою, залежно від участі в живих рольових іграх, косплеях і ступеня захопленості комп`ютерними відеоіграми і "Зоряними війнами".

Втім, житель американського штату Техас Джим Брейден навряд чи засмутиться від результатів дослідження. Його визнали як найвитривалішого фаната "Зоряних воєн" - він витримав 46 годин безперервного перегляду всіх епізодів космічної саги.

Влітку інші вчені знайшли справжню причину залежності від відеоігор - пов`язані зі страхом емоції, які в даному випадку виступають як одне із джерел задоволення для тих, хто грає. 

читайте також